Agro Haber Haber Girişi : 28 Nisan 2022 23:36

Tekirdağ inovatif Agro Turizme yöneldi.

Tekirdağ'Foto Kanola ile Agro turizme dikkat çekti.
Tekirdağ inovatif Agro Turizme yöneldi.

Pandemiden sonra inovatif alternatif turizm dalları; Ekoturizm, agro turizm, Gastronomi Turizmi, Kültür Turizmi , doğal yaşam evleri, butik oteller ve bungalov konaklama tesisleri büyük rağbet görmeye başladı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Agro Turizme dikat çekmek için kanola Foto Kanola etkinliği düzenleyerek, Agro Turizme dikkat çekti.

haber arası detay

 

Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından kanola yağında farkındalığı artırmak, iç turizmi canlandırmak ve vatandaşların turizme daha etkin katılımı sağlamak amacıyla düzenlenen Foto Kanola Etkinliği’ne katıldı.

Marmaraereğlisi ilçemizde düzenlenen etkinliğe Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Fahrettin Akçal,  Tekirdağ Fotoğraf Derneği (TEFOD) Üyeleri, Tekirdağ Motosiklet Derneği Üyeleri, okçular, fotoğraf sanatçıları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu; “Ulaşım kolaylığı, elektrik, su, tuvalet gibi ihtiyaçların karşılanmasından dolayı bu mekanı sembolik bir mekan olarak belirledik. Oysa Tekirdağımızda tam 122 bin dönüm alanda kanola yetiştiriliyor. Yaklaşan bayram tatili için İstanbul gibi bir yerde yaşayanların ve özellikle fotoğraf sanatı ile ilgilenenleri ısrarla Tekirdağ’a davet ediyoruz. Çünkü bu görsel şölen en fazla 25 gün sürecek. Agro turizm, eko turizm, gastronomi turizmi, doğal turizm, kültür turizmi, müze turizmi gibi bütün turizm özelliklerini içinde barındıran Tekirdağ’da ilk defa bir kanola etkinliği düzenliyoruz. Bunu düzenlememizdeki bir sebep de fotoğraf sanatından ziyade agro turizm özelliğidir. Bugün itibari ile binlerce kovan Anadolu’nun değişik yerlerinden Tekirdağ’a gelmiştir. Yeni bir turizm şekli, agro turizm olarak isimlendiriliyor. Bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Etkinlikte Halk Oyunları Gösterisi sunuldu, Enstrümantal Müzik Dinletisi dinlendi ve Resim Yapma Etkinliği yapıldı. Ardından Vali Yıldırım ve protokol üyeleri, etkinlik alanında sergilenen geçtiğimiz yıllarda çekilmiş kanola fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdiler. Etkinlikte Vali Yıldırım, protokol üyeleri ve vatandaşlarımız, doğal stüdyo imkanı sunan kanola tarlasında fotoğraf çektirdiler. Foto Kanola Etkinliği Programı, müzik dinletileri ve okçuluk gösterileri ile devam etti.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.