Aliağa’da Motosiklet Eğitimleri Başlıyor: Yeni Parkur Kullanıma Açıldı

Aliağa’da Motosiklet Eğitimleri Başlıyor: Yeni Parkur Kullanıma Açıldı
Aliağa’da çocuklar ve gençler için motosiklet eğitimleri başlıyor. Belediye ve Ege Motosiklet Kulübü’nün ortak projesi olan yeni motosiklet parkurunun ilk etabı tamamlandı ve eğitimlere hazır hale getirildi.
Aliağa’da Motosiklet Eğitimleri Başlıyor: Yeni Parkur Kullanıma Açıldı

“Aliağa’da Motosiklet Tutkunları İçin Yeni Parkur” Aliağa Belediyesi ve Ege Motosiklet Kulübü’nün işbirliğiyle Samurlu Mahallesi’nde yeni bir motosiklet antrenman ve yarış parkuru inşa ediliyor. Parkurun ilk etabı tamamlandı ve kullanıma açıldı.

haber arası detay

“Aliağa, Motokros Şampiyonalarına Ev Sahipliği Yapmaya Hazırlanıyor” Aliağa Belediyesi, ulusal ve uluslararası motokros şampiyonalarına ev sahipliği yapmayı hedefliyor. Bu amaçla Samurlu Mahallesi’nde yeni bir motosiklet parkuru inşa ediliyor.

Aliağa’da, Ege Motosiklet Kulübü ve Aliağa Belediyesi’nin ortak çabaları sonucunda, Samurlu Mahallesi’nde yer alan ve bin 640 metrekare uzunluğundaki motosiklet antrenman ve yarış parkurunun 500 metrelik ilk etabı tamamlanarak kullanıma açıldı.

Bu gelişme, Aliağa Belediyesi’nin spor kenti olma hedefine bir adım daha yaklaştırdı. Belediye, Motokros sporuna da odaklanarak, ulusal ve uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapmayı planlıyor.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, parkurun tamamlanan ilk etabını ziyaret etti ve motosiklet tutkunlarıyla bir araya geldi. Başkan Acar, “Motokros parkurumuzun ilk 500 metresi tamamlandı. Geri kalanını da birkaç ay içerisinde tamamlayacağız. Parkurumuzu tamamladıktan sonra tesisimizi oluşturacağız. Önümüzdeki süreçte ulusal ve bölge müsabakalarını Aliağa’da yapmak istiyoruz.” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım da, Aliağa’da ulusal ve uluslararası motokros müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek standartta bir tesisin oluşturulduğunu belirtti. Yıldırım, “2024 hedeflerimiz içerisinde Aliağa’da bir ulusal yarış düzenlemek var. 2025 yılında ise Doğu Avrupa Şampiyonası’nın bir ayağını Aliağa’ya getirmek istiyoruz.” dedi.

Bu gelişmeler, Aliağa’nın spor kenti olma hedefine doğru ilerlemesini ve motosiklet sporuna olan bağlılığını gösteriyor. Aliağa, motokros tutkunlarının vazgeçilmez adresi olma yolunda hızla ilerliyor.


Aliağa’da Ege Motosiklet Kulübü’nün girişimleri ve Aliağa Belediyesi’nin destekleriyle Samurlu Mahallesi’nde projelendirilen bin 640 metrekare uzunluğundaki motosiklet antrenman ve yarış parkurunun 500 metrelik ilk etabı tamamlandı.  

Aliağa’yı spor kenti yapmak adına çalışmalarını sürdüren Aliağa Belediyesi, bu kez Motokros da ulusal ve uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapmak için kolları sıvadı. Samurlu Mahallesi’nde yaklaşık 100 dönüm arazi üzerinde başlayan çalışmalarda bin 640 metrekare uzunluğundaki motosiklet antrenman ve yarış parkurunun 500 metrelik ilk etabı kullanılabilir hale getirildi.

Motokros Tutkunlarının Vazgeçilmez Adresi Olacak
Aliağalı çocukların küçük yaşlardan itibaren motosiklet eğitimleri de alabilecekleri şekilde dizayn edilen tesisin tamamının yakın bir zamanda bitirilmesi planlanıyor. Kafeterya ve dinlenme alanlarının bulunacağı tesis tamamlandığında ulusal ve uluslararası motokros şampiyonalarına ev sahipliği yapacak. İzmir’de ilk olma özelliği de taşıyacak tesis, hem İzmir’e hem de bölgeye hitap ederek motokros tutkunlarının vazgeçilmez adresi olacak.  

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “Ulusal ve Bölge Müsabakalarını Aliağa’da Yapmak İstiyoruz”
Motokros parkurunu ziyaret eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, burada motosiklet tutkunlarıyla da bir araya geldi. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Serkan Acar, “Motokros parkurumuzun ilk 500 metresi tamamlandı. Geri kalanını da birkaç ay içerisinde tamamlayacağız. Parkurumuzu tamamladıktan sonra tesisimizi oluşturacağız. Önümüzdeki süreçte ulusal ve bölge müsabakalarını Aliağa’da yapmak istiyoruz. Parkurumuzun ilk etabıyla birlikte çocuklarımızın burada antrenman yapma şansı oluştu. Çocuklarımız ileri ki süreçte burada daha profesyonel bir şekilde antrenman yapabilecek. Çocuklarımızın gelişimi adına gösterdikleri fedakârlıklardan ötürü ailelerimizin de yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım, “Doğu Avrupa Şampiyonası’nın Bir Ayağını Aliağa’ya Getirmeyi Hedefliyoruz”
Aliağa’da ulusal ve uluslararası motokros müsabakalarına ev sahipliği yapabilecek standartta bir tesisin oluşturulduğunu belirten Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Yıldırım ise şunları söyledi: “2024 hedeflerimiz içerisinde Aliağa’da bir ulusal yarış düzenlemek var. 2025 yılında ise Doğu Avrupa Şampiyonası’nın bir ayağını Aliağa’ya getirmek istiyoruz. Ayrıca burada enduro yarışları da düzenleyeceğiz. Başkanımız Serkan Acar arkamızda olduğu sürece bu hedeflere çok hızlı bir şekilde ulaşacağımıza eminim” dedi.

Yorum Yaz