Mutlu, Konak’ta halkla buluştu: “Konak’ı birlikte yöneteceğiz

Mutlu, Konak’ta halkla buluştu: “Konak’ı birlikte yöneteceğiz
CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim çalışmaları kapsamında ilçenin çeşitli mahallelerinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Mutlu, mimar olduğu ve kenti iyi bildiği için göreve geldiği gün çalışmaya başlayacağını söyledi.
Mutlu, Konak’ta halkla buluştu: “Konak’ı birlikte yöneteceğiz

CHP’li Mutlu, “Efsane Başkan” Erten’i andı: “Onun adını yaşatan vakfı kuracağız”. CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Gültepe Mahallesi’nde “Efsane Başkan” Aydın Erten’in kabrini ziyaret etti. Mutlu, Erten’in toplumcu ve sosyal belediyecilik anlayışını devam ettireceklerini belirtti.
CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Gültepe’ye Değer Verenler Derneği’ni ziyaret etti. Mutlu, kadına yönelik şiddet ve yoksullukla mücadele için projelerini anlattı.

haber arası detay


CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, yerel seçimlere sayılı günler kala ilçenin çeşitli mahallelerinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Partisinin ilçe belediye başkan aday adaylarıyla bir araya gelen Mutlu, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Gültepe Mahallesi’nde “Efsane Başkan” Aydın Erten’in kabrini ziyaret eden Mutlu, esnaf ve vatandaşlarla da buluştu. Göztepe Spor Kulübü ve Gültepe’ye Değer Verenler Derneği’ni de ziyaret eden Mutlu, kadınların sorunlarına da değindi.

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimler öncesinde ilçenin çeşitli dinamikleriyle bir araya gelerek projelerini anlatıyor. Mutlu, günün ilk mesaisine partisinin ilçe belediye başkan aday adaylarıyla bir araya gelerek başladı. CHP Konak İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıya katılan aday adayları, Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun yanında olduklarını belirterek seçim sürecinde başarı dileklerinde bulundu. Desteklerinden dolayı aday adaylarına teşekkür eden CHP’li Mutlu ise Konak ve İzmir için hep birlikte çalışacaklarını dile getirdi.

Mutlu, daha sonra saha temaslarına Gültepe Mahallesi’nde devam etti. Burada halkın yararına yaptığı işlerle ve unutulmaz kişiliğiyle “Efsane Başkan” lakabıyla anılan Gültepe Belediye Eski Başkanı Aydın Erten’in kabrini ziyaret etti. Ziyarette Mutlu’ya CHP İzmir Eski Milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Atila Sertel, İzmir 68’liler Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Nail Dağdelen, partililer ve mahalle sakinleri de eşlik etti. Mutlu, Erten’in halkın içinde olan, halkı için çalışan belediye başkanı çizgisini koruyarak aynı yoldan yürüyeceklerinin altını çizdi. Mutlu, “Onun toplumcu ve sosyal belediyecilik adına attığı tohumları, inşa ettiği anlayışı çok daha ileriye götürmek için birlikte omuz omuza yepyeni bir Konak ve Gültepe inşa edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Onun adını yaşatan vakfı da kuracağız. Gültepe’nin vefası benim için bir görevdir. O vakfı da kuracağız birlikte” diye konuştu. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için bölgedeki muhtarlıklar tarafından dökülen lokma hayrına da uğrayan Mutlu, daha sonra civardaki kahvehaneleri gezerek mahallelilerle çay içip, sohbet etti. Mutlu, vatandaşın taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Mutlu, daha sonra Gültepe ve Ferahlı bölgesindeki semt pazarlarını dolaştı. Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek isteklerini yerinde dinleyen Mutlu, tezgahlara tek tek uğradı. Esnafa hayırlı işler dileğinde bulunan Mutlu, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar, “İnşallah kazanan siz olursunuz. Sandıktan birinci çıkacaksınız. Gültepe CHP’nin kalesidir dedirteceğiz” sözleriyle destek verdiği Mutlu’ya hayat pahalılığından şikayet etti ve pazar arabalarını dolduramadıklarını da söyledi.

Mutlu, günün son durağı olarak İzmir’in köklü spor kulüplerinden Göztepe Spor Kulübü’nü de ziyaret etti. Kulüp Başkanı Mehmet Sepil ve yöneticilerle bir araya gelen Mutlu, kulübün faaliyetleri ve başarıları hakkında bilgi aldı. Mutlu, Göztepe’nin İzmir’in marka değerine katkı sağladığını belirterek, kulübe destek olacaklarını ifade etti. Mutlu, ayrıca ‘evim’ dediği İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Şubat Ayı Toplantısı’na da katıldı. Toplantıda meslektaşlarıyla bir araya gelen Mutlu, kent ve mimarlık sorunlarına değindi.

Mutlu, ziyaret ettiği Gültepe’ye Değer Verenler Derneği’nde de kadınların sorunlarına dikkat çekti. Derneğin faaliyetleri hakkında yöneticilerden bilgi alan Mutlu, kadına yönelik şiddet ve derinleşen yoksulluk üzerine önemli mesajlar verdi. Mutlu, “Sığınma evi de açacağız, kadına yönelik şiddetle de mücadele edeceğiz. Kadınlarımızın güvenceli işe kavuşması için de projelerimiz var. Konak’ta kadınlarımızın yüzü gülecek” dedi.

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim çalışmalarını sürdürürken, mimar olduğu ve kenti iyi bildiği için göreve geldiği gün çalışmaya başlayacağını söyledi. Mutlu, “Sizleri dinlemek için daima sokakta olacağım. Konak’ı birlikte yöneteceğiz. Konak’ı hak ettiği yere taşıyacağız” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ilçenin çeşitli dinamikleriyle bir araya gelen CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Mimar olduğum ve kenti iyi bildiğim için göreve geldiğim gün çalışmaya başlayacağım. Sizleri dinlemek için daima sokakta olacağım” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, yerel seçimler için geri sayım sürerken çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gün içerisinde ilk olarak partisinin ilçe belediye başkan aday adaylarıyla bir araya gelen CHP’li Mutlu, toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verdi. Saha temaslarına Gültepe Mahallesi’nde devam eden Mutlu, “Efsane Başkan” lakabıyla anılan Aydın Erten’in kabrini ziyaret etti. Ardından Gültepe ve Ferahlı’da semt pazarlarını dolaşan Mutlu, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek taleplerini yerinde dinledi. İzmir’in köklü spor kulüplerinden Göztepe Spor Kulübü’nü de ziyaret eden Mutlu, son olarak ‘evim’ dediği İzmir Mimarlık Merkezi’nde düzenlenen TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Şubat Ayı Toplantısı’na katıldı.
CHP KONAK’TA BİRLİK BULUŞMASI
Başkan Adayı Mutlu, günün ilk mesaisine partisinin ilçe belediye başkan aday adaylarıyla bir araya gelerek başladı. CHP Konak İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada birlik ve beraberlik mesajları verildi. Toplantıya katılan aday adayları, Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun yanında olduklarını belirterek seçim sürecinde başarı dileklerinde bulundu. Desteklerinden dolayı aday adaylarına teşekkür eden CHP’li Mutlu ise Konak ve İzmir için hep birlikte çalışacaklarını dile getirdi.
EFSANE BAŞKAN ERTEN’İ UNUTMADI
Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, daha sonra halkın yararına yaptığı işlerle ve unutulmaz kişiliğiyle “Efsane Başkan” lakabıyla anılan Gültepe Belediye Eski Başkanı Aydın Erten’in kabrini ziyaret etti. Ziyarette Mutlu’ya CHP İzmir Eski Milletvekilleri Musa Çam, Tacettin Bayır, Atila Sertel, İzmir 68’liler Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Nail Dağdelen, partililer ve mahalle sakinleri de eşlik etti. Mutlu, Erten’in halkın içinde olan, halkı için çalışan belediye başkanı çizgisini koruyarak aynı yoldan yürüyeceklerinin altını çizdi. Mutlu, “Onun toplumcu ve sosyal belediyecilik adına attığı tohumları, inşa ettiği anlayışı çok daha ileriye götürmek için birlikte omuz omuza yepyeni bir Konak ve Gültepe inşa edeceğiz. Hiç merak etmeyin. Onun adını yaşatan vakfı da kuracağız. Gültepe’nin vefası benim için bir görevdir. O vakfı da kuracağız birlikte” diye konuştu. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için bölgedeki muhtarlıklar tarafından dökülen lokma hayrına da uğrayan Mutlu, daha sonra civardaki kahvehaneleri gezerek mahallelilerle çay içip, sohbet etti. Mutlu, vatandaşın taleplerini dinleyerek notlar aldı.
PAZAR TEZGAHLARINI TEK TEK DOLAŞTI
Başkan Adayı Mutlu, daha sonra Gültepe ve Ferahlı bölgesindeki semt pazarlarını dolaştı. Pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet ederek isteklerini yerinde dinleyen Mutlu, tezgahlara tek tek uğradı. Esnafa hayırlı işler dileğinde bulunan Mutlu, kendisine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar, “İnşallah kazanan siz olursunuz. Sandıktan birinci çıkacaksınız. Gültepe CHP’nin kalesidir dedirteceğiz” sözleriyle destek verdiği Mutlu’ya hayat pahalılığından şikayet etti ve pazar arabalarını dolduramadıklarını da söyledi.
KADINLARI GÜVENCELİ İŞE KAVUŞTURMAK İSTİYORUZ
Bölgede örnek projelere imza atan Gültepe’ye Değer Verenler Derneği’ni de ziyaret eden Mutlu, derneğin faaliyetleri hakkında yöneticilerden bilgi aldı. Ziyarette kadına yönelik şiddet ve derinleşen yoksulluk üzerine önemli mesajlar veren Mutlu, “Sığınma evi de açacağız, kadına yönelik şiddetle de mücadele edeceğiz. Kreş ücretleri çok pahalı, kadınlar çalışma hayatından kopuyor. Kadınları güvenceli işe kavuşturmak istiyoruz. Kent yoksulluğu son ekonomik politikalarla giderek yaygınlaştı. Herkesi muhtaç konumuna getiren bir iktidar var. Bununla hem yerelde hem merkezde mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.
İLK GÜNDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIM
Bölgede sağlıklı bir kentsel dönüşüm için canla başla çalışacaklarını dile getiren Mutlu, “Mimar olduğum ve kenti iyi bildiğim için göreve geldiğim gün çalışmaya başlayacağım. Planlarda içinize sinmeyen yer olursa üzerine konuşacağız. Dönüşümde hak sahiplerini dışarıya atmayacak, minimum düzeydeki ödemelerle herkes ev sahibi olmalı. Planlar bitti, uygulamalar da en kısa zamanda başlayacak. Yenilik ve dönüşüm için yola çıktık. Geçen gün oğlum ‘Anne ben çalışarak ev alamam galiba’ dedi. Gençler bu ülkede hayal kuramaz hale geldi. Konak’ta umudu yeniden yeşertmeliyiz. Sorunları hep birlikte çözeceğiz. Hayatım boyunca yöneticilik yaptım. Makam beni değiştiremez; ben oraları görev, hizmet yerleri olarak görüyorum. Burada bir sosyal belediyecilik yapacağız. Sizleri dinlemek için daima sokakta olacağım” dedi. Mutlu, program kapsamında Gültepe Makedonya Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Gültepe Esnaf ve Sanatkarlar Lokali’ni de ziyaret etti.
GÖZTEPE SPOR KULÜBÜ’NÜ ZİYARET ETTİ
İzmir’in köklü kulüplerinden Göztepe Spor Kulübü’nü de ziyaret eden Mutlu, Göztepe Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Kerem Ertan, Altyapı ve Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Özkan, “Başbakan” lakaplı efsane amigo İsmail Kocaoğlu tarafından karşılandı. Kulüp yöneticilerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Mutlu, önümüzdeki süreçte pek çok alanda hayata geçirilebilecek iş birlikleri üzerine fikir alışverişinde bulundu. Göreve geldiğinde kulübe katkı koyabilmek için elinden gelen çabayı göstereceğinin altını çizen Mutlu, “Bizim için spor da Göztepe de çok önemli. Gençlerin özellikle kötü alışkanlıklara yönelmemesi ya da sporcu olabilmesi için çok fazla tesis gerekiyor. Hele ki bu dönemde olanakları eşit sunmak gerekiyor. Fırsat eşitliğinden yararlanamayan çocukları ancak sizlerin ve bizlerin desteği ile mutlu edebiliriz. Ne kadar çok çocuk spor olanaklarına ulaşırsa biz o kadar mutlu olacağız” dedi.
BURASI BENİM EVİM
Günün son ziyaretini yapılış sürecinde aktif rol üstlendiği İzmir Mimarlık Merkezi’ne yapan Başkan Adayı Mutlu, burada TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Şubat Ayı Toplantısı’na katıldı. Kurul üyeleri ile bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Mutlu, “Burası benim evim. Bu mekan benim için ayrıca çok özel. Sizlerle olmak çok güzel. Mezun olduğum günden beri TMMOB’un bir ferdi, bir çalışanı olarak, buranın öğretisini yerel yönetimde sizlerin içerisinde aktif olarak yer aldığı bir yönetim modelini Konak’ta hayata geçirmek istiyorum. Önümüzdeki 2 aylık süreçte de birlikte olacağız ama asıl önemli olan bundan sonra 1 Nisan’dan itibaren artık TMMOB bilsin ki, bir belediyesi var. Bana yol arkadaşlığı yaparsanız, birlikte örnek bir ilçe belediyesi yönetimini hayata geçirebilirsek çok mutlu olurum” açıklamasını yaptı. 


 

Yorum Yaz