“Zafer DOĞAN, CHP Meclis Üyeliği İçin Projelerini Açıkladı”

“Zafer DOĞAN, CHP Meclis Üyeliği İçin Projelerini Açıkladı”
Zafer DOĞAN, Bayraklı’da yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için önemli projeleri kamuoyuna duyurdu.

“Bayraklı’da Kentsel Dönüşüm ve Acil Müdahale Ofisi İçin Adımlar Atılıyor” Zafer DOĞAN’ın öncelikli hedefleri arasında kentsel dönüşüm ve acil müdahale ofisi kurulması yer alıyor.
Meclis üyeliği başvurusunda bulunan Zafer DOĞAN, halkın isteklerini ön planda tutarak sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla hareket edeceğini belirtti.

haber arası detay

DOĞAN START VERDİ….

İzmir Bayraklı Belediyesi meclis üyesi aday adayı av. Zafer DOĞAN, CHP Genel Merkezinin de onayını aldığı projelerini kamuoyuna duyurdu. Yıllardır birçok sivil toplum örgütünün her kademesinde görev alan bu alanda adeta uzmanlaşan genç siyasetçi, deneyimlerini CHP çatısı altında değerlendirmek üzere çalışmalarına devam ediyor. Birçok dernek ve vakıfla beraber çalışmalarda bulunan deneyimli avukat, fırsat verilmesi halinde bu çalışmalarını hayata geçirmek üzere altyapı çalışmalarına yönelik hazırlıklarına devam ediyor. Meclis Üyeliği başvurusunda bulunan Zafer DOĞAN, siyasete  Bayraklı'da yaşayan tüm vatandaşlarımızın insan onuruna yaraşır bir hayat sürmelerini kolaylaştırmak ve bu amaçla belediyelerde sosyal adalet ve tarafsızlık ilkelerini etkin kılmak gayesiyle Bayraklı Belediyesi meclis üyeliğine başvurmuş bulunmaktayım. Halkın isteklerinin ön planda tutulmadığı, vatandaşın hak ve hukukunu öncellemeyen hiçbir projenin başarılı olamayacağına inandığımdan, Bayraklı'da yaşayan sakinlerimizin isteklerini hayata geçirmek ümidiyle sosyal ve katılımcı belediyecilik anlayışı doğrultusunda hareket edeceğim. Sözleriyle projelerini sıraladı.

PROJELER

1-)KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ'NİN (KMO) KURULMASI

Bayraklı İlçesi'nin devasa sorunlarının başında gecekondu, mülkiyet hakkı, tapu ve kentsel dönüşüm sorunu gelmektedir. Öncelikle vatandaşın tapu ve mülkiyet sorunu çözülmeli, en az 50 yıllık bir şehir planlaması düşünülerek kent mimarisine uygun, şık, estetik, yerinde kentsel dönülümler gerçekleştirilmelidir. Bu doğrultuda KDO'nun kurulması amaçlanmaktadır.

2-)ACİL MÜDAHALE OFİSİ'NİN (AMO) KURULMASI

Bayraklı İlçesinde yaşayan vatandaşlarımızın (ihtiyaç sahibi olanlar) günlük yaşantılarında karşılaşacağı sorunlara çözüm bulmak amacıyla 7 gün 24 saat hizmet vermek suretiyle acil müdahale ofisimizin kurulması hedeflenmektedir. Zor durumda kalan vatandaşın her zaman yanında olmayı amaçlayan belediyenin bu projesi (AMO) mobil yazılım uygulaması ve telefon iletişimi ile hayata geçirilecektir.

 3-)YAŞLI BAKIM EVİNİN AÇILMASI

Bayraklı’da yaşayan, kimsesi olmayan, desteğe muhtaç, yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın barınması, beslenmesi, bakımı ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağı modern yaşlı bakım kompleksinin açılması hedeflenmektedir.

4-)YOKSULLUKLA MÜCADELE OFİSİNİN (YMO) KURULMASI

Yoksulluğun ve fakirleşmenin her geçen gün arttığı bu süreçte belediyelerin bu sorunu görmezden gelmesi kabul edilemez. Bu doğrultuda Bayraklı İlçesi'nde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her gün ücretsiz yemek yiyebileceğin en az 1000 kişi kapasiteli Aşevinin kurulması, yine ihtiyaç sahibi insanlara sosyal yardım paketlerinin düzenli bir şekilde verilmesi amaçlanmaktadır.

5-)TAZİYE EVİNİN AÇILMASI

Bayraklı’da yaşayan mahalle sakinlerimizin cenaze günlerinde hizmet verecek, yemek dağıtımı ve diğer organizasyonlarının yapılacağı modern bir taziye evinin açılması hedeflenmektedir. 6-)ÖĞRENCİLERE HAFTA İÇİ ÜCRETSİZ ULAŞIM İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin tespitinden sonra (6 – 17 yaş aralığı) öğrencilerimizin hafta içi okul saatleri arasında toplu taşıma araçlarından ücretsiz şekilde faydalanması için yapılacak çalışmalar hayata geçirilecektir.

7-)DEPREMLE MÜCADELE OFİSİNİN (DMO) KURULMASI

Olası bir depremin zararlarını en azı indirebilmek için toplumun bilinçlendirilmesine sağlamak, ülke içinde ve dışında özel ve kamu kuruluşları ile işbirliği yapmak, depreme dayanıklı bina tasarımı ve uygulamalarını yaygınlaştırmak, 50 yıllık imar planlarını oluşturulmasını sağlamak ve deprem anında acil müdahale birimleri ile etkin bir koordinasyon içinde her türlü organizasyonun yapılacağı ve depreme müdahalenin pratikleştirileceği bir merkez oluşturulması amacıyla Depremle Mücadele Ofisinin (DMO) kurulması hedeflenmektedir.

8-)KİŞİSEL BAKIM BÜROSUNUN KURULMASI

 "Hiçbir annemiz ve hiçbir kadınımız bakımsız kalmamalıdır" düşüncesini hayata geçirmek için kadın bakım ve kuaför salonları açılacaktır. 

Yorum Yaz