CHP’ye İYİ Parti’den büyük katılım: 317 kişi rozet taktı

CHP’ye İYİ Parti’den büyük katılım: 317 kişi rozet taktı
Seferihisar’da CHP’ye geçen İYİ Partililer, yerel seçimlerde İsmail Yetişkin’i destekleyeceklerini söylediler. CHP’ye katılacak İYİ Partili kişi sayısının 500’ü bulması bekleniyor.
CHP’ye İYİ Parti’den büyük katılım: 317 kişi rozet taktı

İYİ Parti’den istifa eden ve aralarında ilçe başkanı Kürşat Cebeci’nin de bulunduğu 317 kişi, CHP’ye katıldı. CHP’ye katılanlara rozetlerini, Seferihisar Belediye Başkanı ve CHP’nin belediye başkan adayı İsmail Yetişkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel ile CHP Seferihisar İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar taktı.
317 kişi partisini değiştirdi İYİ Parti’den istifa ederek CHP’ye katılan 317 kişi, seçim ofisi açılışında yer aldı. Aralarında İYİ Parti Seferihisar eski İlçe Başkanı Kürşat Cebeci’nin de bulunduğu isimlere CHP rozetleri takıldı. CHP’ye katılacak İYİ Partili kişi sayısının 500’ü bulması bekleniyor.

haber arası detay

Seferihisar’da CHP’ye büyük katılım: İYİ Parti’den 317 kişi rozet taktı
İzmir’in Seferihisar ilçesinde, yerel seçimlere sayılı günler kala CHP’ye büyük bir katılım gerçekleşti. İYİ Parti’den istifa eden ve aralarında ilçe başkanı Kürşat Cebeci’nin de bulunduğu 317 kişi, CHP’ye geçti. CHP’ye katılanlara rozetlerini, Seferihisar Belediye Başkanı ve CHP’nin belediye başkan adayı İsmail Yetişkin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel ile CHP Seferihisar İlçe Başkanı Rahmi Tezel Çınar taktı. CHP’ye katılacak İYİ Partili kişi sayısının 500’ü bulması bekleniyor.

CHP Seferihisar Belediye Başkan Adayı İsmail Yetişkin, Sığacık Seçim Ofisi’ni coşkulu bir kalabalıkla birlikte açtı. Alanı tıklım tıklım dolduran Seferihisarlılar, çalınan şarkılara eşlik etti. İYİ Parti’den istifa ederek CHP’ye katılan 317 kişi de, seçim ofisi açılışında yer aldı. Aralarında İYİ Parti Seferihisar eski İlçe Başkanı Kürşat Cebeci’nin de bulunduğu isimlere CHP rozetleri takıldı.

Açılışta konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, CHP’nin umudun adresi olduğunu söyledi. Yücel, “Biz insana insan olduğu için değer veren bir anlayıştan geliyoruz. Aramıza katılan çok değerli isimler var. Geçmişte İYİ Parti’de mücadele eden hemşehrilerimiz bugün CHP saflarına katılarak, demokrasi mücadelemize destek verecekler. Kendilerine hoş geldin diyoruz. Yolumuz açık olsun. Seçim büromuz hayırlı olsun” dedi.

CHP’ye katılan İYİ Partilileri tebrik eden İsmail Yetişkin ise, “Bugün Seferihisar’da tarihi bir gün yaşanıyor. Halkın ittifakını kuracağız dedik. Bugün işte halkın ittifakını kuruyoruz. İYİ Parti Seferihisar İlçe Örgütü’nden istifa eden ilçe başkanı sayın Kürşat Cebeci dahil, yüzlerce kişi bugün Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altına giriyor. Her zaman söylüyorum. Sen ben yok, Biz varız! Bugün her zamankinden daha çok biz olduk. Bir olduk. Bizim soframız geniş. Herkese yer var. Aramıza katılan tüm yol arkadaşlarıma hoş geldiniz diyorum” diye konuştu.

Törende söz alan Kürşat Cebeci de, Cumhuriyet değerleri için birlikte mücadele edeceklerini belirtti. Cebeci, “Bundan 5 yıl önce Cumhuriyet değerlerimiz için güç birliği yapmıştık. Bugün yeniden kıymetli Başkanımız İsmail Yetişkin’in davetiyle bundan sonraki 5 yılda Seferihisar’ı birlikte yönetmek kaidesiyle yola çıktık. Seferihisarımız için İsmail Başkanımızın başarısı için Cumhuriyetin meşalesinin sürekli yanması için Ulu Önderimizin izinde mücadeleye devam edeceğim” dedi.

Yetişkin, Sığacık Seçim Ofisi’nin açılışında da vatandaşlara iki müjde verdi. Yetişkin, 10 Mart’ta Sığacık Sosyal Tesisi’ni ve 24 Mart’ta da Turizm Ofisi’ni hizmete açacaklarını duyurdu. Yetişkin, iki yıl önce, içinde park, engelsiz kafe, oyun alanları olan bir sosyal yaşam merkezi inşa etmek istediklerini ancak “Millet Bahçesi” yapılacağı gerekçesiyle engel olunduğunu anlattı. Yetişkin, “İki yıl önce, içinde park, engelsiz kafe, oyun alanları olan bir proje hazırlattık. Tam projeye başladık. Hemen yukardan talimat. ‘Çıkın orayı Millet Bahçesi yapacağız. Siz çıkmazsanız biz zorla çıkarırız’ dediler. Tamam. Yeter ki bir şey yapılsın. Hatta geldiler sizin proje güzel olmuş bize verin onu yapalım dediler. Hemen verdik. Her gün on binlerce insan geçiyor buradan. Yeter ki yapın. Reklamını da siz yapın. Ben bir şey istemiyorum. Yeter ki halk mağdur olmasın dedim. 2 yıl geçti. 2 yıldır bekliyoruz! Bir tane çivi çakılmadı? Neden diye bana sormayın hiç. Ben bu ilçenin belediye başkanı olarak bilmiyorum. Ama buradan sesleniyorum. Bizim projemiz hazır. Yapmayacaksanız verin biz yapalım. Bu halkı daha fazla mağdur etmeyin” diye çağrıda bulundu.

Seferihisar’da CHP’ye katılan İYİ Partililer, yerel seçimlerde İsmail Yetişkin’i destekleyeceklerini söylediler. CHP’ye katılacak İYİ Partili kişi sayısının 500’ü bulması bekleniyor.
 

Yorum Yaz