EGİKAD 15 yaşında

EGİKAD 15 yaşında
EGİKAD 15 yaşında

EGİKAD Başkanı Aşkıner:“Kadınlar için yürümeye devam ediyoruz” Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), kuruluşunun 15’inci yıldönümünü İzmir Arena’da kutladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan’ın katılım gösterdiği gecede, BASİFED Başkanı Mehmet Ali Kasalı, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, EIB Konfeksiyon ve Hazır Giyim Başkanı Burak Sertbaş, İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba ve iş dünyasının tanınmış isimleri ve EGİKAD üyeleri hazır bulundu.

haber arası detay

 

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, kuruluş gecesinin açılışında yaptığı konuşmada 2008 yılında mesleklerinde uzman, vizyon sahibi on beş kadın tarafından kurulan EGİKAD’ın bugün geldiği noktada büyük emekler verildiğini belirterek, “Bu on beş kadından biri olan kurucu başkanımız Işın Yılmaz ile beraber o kurucu kadınlardan birisi de benim. O tarihten bugüne bayrağı devralan her yönetim daha da başarılı olarak kendisinden sonra gelen yönetimlere daha güçlü bir EGİKAD devretmiştir. Bugün burada EGİKAD, İzmir iş dünyasının en önemli kadın derneği olarak bulunuyorsa, bunda emek veren, projelerde çalışan EGİKAD’lı kadınların payı büyüktür, hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Aşkıner: ‘EGİKAD kadın girişimcilerin en büyük dayanağıdır”

Sekiz aydır başkanlık görevinde bulunduğunu anlatan EGİKAD Başkanı Aşkıner, “Ana misyonumuz olan şehrimizde ve bölgemizdeki kadın girişimci sayısını artırmaya, erkek egemen iş dünyasında aramızdaki işbirliklerini büyüterek güçlendirmeye devam ediyoruz, edeceğiz” dedi.
Yeni girişimcilere rol model olduklarını ve tamamladıkları iki Avrupa Birliği projesi ile özellikle yolun başında olan kadın girişimcilerin dijital becerilerini geliştirmeye destek verdiklerini vurgulayan Aşkıner “Bu projelerde beraber yol yürüdüğümüz, bize katkı sunan, desteğini esirgemeyen İzmir Valiliği’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçlerde yeni projeler ve işbirliklerine devam edeceğiz” diye konuştu.

Yılmaz: “EGİKAD hepimizin gururu”

EGİKAD Kurucu Başkanı Işın Yılmaz ise kadının iş dünyasında sesi olmak ve girişimci kadınların yolunu aydınlatmak hedefiyle 15 sene önce yola düştüklerini söyledi. Yılmaz, konuşmasında bu yıllar içerisinde özellikle kendi başkanlığı döneminde yapılan çok önemli uluslararası ziyaretlerden ve de ulusal projelerinden bahsetti. Geldikleri noktayı ‘muazzam’ olarak tanımlayan Yılmaz, “15 sene içinde EGİKAD,Valilik, Büyükşehir ve Üniversiteler ile yürüttüğü Avrupa Birliği projelerinin yanında Oda, Borsa, kardeş STK’lar ile kadının sesini yükseltecek birçok çalışmaya imza attı ve de atmaya devam ediyor. Açıkçası bugün 15 yaşına gelmiş EGİKAD ile gurur duyuyor, EGİKAD’ı bu noktaya taşıyan, bayrağı benden devralıp yürüten tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Soyer: “Türkiye’nin aydınlık geleceğinin mimarı kadınlar olacak”

İzmir’de kadınların tarih şehrin kimliğine damgasını vurduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Kadının elinin değdiği yerde bir başka terbiye, medeniyet başlıyor. İzmir o yüzden Türkiye’nin en farklı şehridir. En demokratik, en güzel şehridir. İzmir’in kadınlarının Türkiye’deki kadınlara öncülük etmesi gerektiğine inanıyorum. İzmir’in kadınlarının sorumluluğu sadece İzmir’le sınırlı olamaz. Tarih boyunca da olmamış. Türkiye’deki aydınlık geleceğin mimarı kadınlar olmak zorunda. O kadınların da öncülüğünü İzmirli kadınlar yapmak zorunda” dedi.

Yorum Yaz